Ultimate frisbee je v České republice nejrozšířenějším sportem z rodiny frisbee - her s létajícím diskem. Jedná se o kolektivní sport, v němž vítězí tým, který má na konci hrací doby vyšší počet bodů. Hrají proti sobě dva týmy o sedmi hráčích. Hraje se na obdélníkovém hřišti s koncovými zónami na obou koncích hřiště. Bod padne, když hráč nahraje disk svému spoluhráči, který jej chytí v koncové zóně, na kterou tým útočí.

Disk se smí pohybovat pouze nahráváním od hráče k hráči. Hráč s diskem nesmí běhat. Zatímco tým s diskem se snaží přihrávkami postupovat směrem ke koncové zóně, na kterou útočí, druhý tým se snaží zastavit tento postup a disk získat. Ke ztrátě disku dochází vždy, když je nahrávka neukončená, zachycená nebo sražená protihráčem, disk se dotkne země nebo je chycen útočícím hráčem v autu, útočníci si disk podají, útočník chytí vlastní hod, útočník neodhodí disk před napočítáním.

Mezi hráči není povolen fyzický kontakt ani přetahování o disk. Hra je založena na principu řízení hry samotnými hráči, hraje se bez rozhodčích. Všechny přestupky na čarách, při držení disku a fauly jsou hlášeny samotnými hráči přítomnými na hřišti.Kompletní pravidla si můžete stáhnout zde: ultimate.doc (112 kB)

Více o frisbee naleznete na www.cald.cz, což jsou stránky České asociace létajícího disku. Tam najdete všechny informace včetně odkazů na jednotlivé týmy.